سم فایکام

سم فایکام

به این صفحه امتیاز دهید post

سم فایکام

با توجه به حضور حشرات مثل سوسک و دیگر موجودات موذی در منازل و اهمیت بهداشتی ، مقابله با آنها از طریق سمپاشی منازل دارای اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از روش‌های سمپاشی، استفاده از سم فایکام می‌باشد.

موارد مصرف سم فایکام

سم فایکام سمی بی بو است که در دسته بندی کاربامات ها قرار می‌گیرد و جهت از بین بردن موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از سم فایکام در سمپاشی منازل جهت

سمپاشی سوسک ، سمپاشی مورچه ، سمپاشی مگس ، سمپاشی پشه ، سمپاشی عقرب ، سمپاشی ساس ، سمپاشی زنبود ، سمپاشی بید ، سمپاشی خرخاکی ، سمپاشی عنکبوت ، سمپاشی هزارپا ، سمپاشی موریانه

استفاده از سم فایکام جهت سمپاشی خانه

استفاده از سم فایکام جهت سمپاشی منازل دارای مزیای زیادی است ، با توجه به شرایط نامساعدی که ممکن است در زمان سمپاشی منازل برای از بین بردن سوسک و حشرات ایجاد شود ، توجه به مزایای سم فایکام بسیار مهم است.

مزایای استفاده از سم فایکام

هنگام استفاده از سم فایکام در سمپاشی منازل لکه ای باقی نمی‌ماند و بخارهای سمی در فضا پخش نخواهد شد و البته مهمترین عامل در استفاده از سم فایکام در سمپاشی منازل و از بین بردن سوسک با سم فایکام بی بو بودن این سم است.

سم مناسب برای سمپاشی خانه

سم فایکام به دلیل غیر مضر بودن برای انسان و پخش نکردن گازهای سمی در فضا و بی بو بودن ، یکی از بهترین سم ها برای سم پاشی منازل است.

سمپاشی کارخانه

در سمپاشی منازل و کارخانه های مختلف و مخصوصا سمپاشی کارخانه مواد غذایی می‌بایست توجه بسیار زیادی به غیرمضر بودن  سم داشت . سم فایکام با داشتن مزایایی مانند بی بود بودن و پخش نکردن گازهای سمی در فضا برای سمپاشی کارخانه ها و سمپاشی کارخانه مواد غذایی گزینه بسیار مناسبی است.

دوام سم فایکام

در سمپاشی خانه ها سم فایکام که در حشره کش فایکام به کار برده شده از دوام بسیار بالائی برخوردار است که اثرش برای مدت زمان قابل توجهی در فضای سمپاشی شده باقی و حشرات را از بین می‌برد.

موارد استفاده از سم فایکام

سم فایکام در سمپاشی منازل ، سمپاشی انبار های مواد غذایی ، سمپاشی رستورانها ، سمپاشی هتل ، سمپاشی بیمارستان ، سمپاشی کشتی ، سمپاشی هواپیما ، سمپاشی کشتارگاه ، سمپاشی کارگاه شیر و لبنیات ، سمپاشی دامداری ، سمپاشی مرغداری ، سمپاشی ساختمان

سمپاشی فروشگاه مواد غذایی

یکی از مزایای سم فایکام ، باقی نگذاشتن هیچگونه لکه در محیط است که در کنار نداشتن بو و عدم پخش بخار و گازهای سمی در فضا یکی از بهترین سم ها و روش ها برای سمپاشی فروشگاه و سمپاشی اماکن حساس است.

موارد احتیاط در سمپاشی با سم فایکام

در زمان استفاده از سم فایکام جهت سمپاشی منازل باید از ایجاد تماس سم فایکام با دهان جلوگیری شود و در صورتی که سم با هر قسمتی از پوست و یا چشم می‌بایست خیلی سریع محل مورد تماس را شستشو دهید و ضمنا از تنفس در محیط سمپاشی شده خودداری و قبل از صرف غذا و مصرف سیگار دست و صورت را کاملا بشویید.

خطرات سمپاشی منازل

در زمان استفاده از سم فایکام جهت سمپاشی منزل به هیچ وجه به صورت مستقیم به سمت دیگر افراد و حیوانات سم را نپاشیده و حدالامکان محیط را از حیوانات و انسانها خالی کنید . روی گلدانها و مواد خوراکی را با پوششی مناسب بپوشانید و سم را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

 

مسمومیت در هنگام سمپاشی منازل با سم فایکام

در زمانی که سم فایکام توسط شخصی خورده شود ، در صورت هوشیار بودن بیمار مهمترین کار این است که وی را وادار به بالا آوردن سم و استفراغ نمایید و اگر فرد مسموم شده که سم فایکام را خورده بیهوش است خیلی سریع با اورژانس تماس گرفته و از کمک های اولیه مناسب استفاده نمایید.

راهنمایی پزشک در موارد مسمومیت با سم فایکام در سمپاشی:

حشره کش فایکام دارای سمی با نام کاربامات می باشد که مهار کننده آنزیم کولین استراز است در این صورت

روش مصرف سم فایکام در سمپاشی

پودر حاوی سم فایکام را در مقدار مشخص آب حل نمایید و آنقدر هم بزنید تا محلول شیری رنگ و یکنواختی حاصل شود  و سپس با کمک دستگاه سمپاش و بدون ایجاد فشار زیاد بر دستگاه سمپاش و با توجه به اینکه دستگاه آلوده به مواد روغنی نباشد به صورت دستی یا الکترونیکی بر روی سطوح مورد نظر برای سمپاشی خانه با سم فایکام اسپری نمایید.

سم باقی مانده در دستگاه سمپاش

اگر مقداری از سم فایکام برای مدتی در دستگاه سمپاش باقی مانده است ، جهت سمپاشی مناطق مختلف ، قبل از شروع به سمپاشی محلول را به خوبی هم بزنید و توجه کنید که اگر محلول مدت زمان بسیار طولانی مانده است و تغییر رنگ داده ، دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

سمپاشی حشرات با سم فایکام

با توجه به میزان حضور مگس در محیل ، با توجه به درصد درگیری فضا که از خفیف تا سنگین را در بر میگیرد و قابل تقسیم است ، میزان سم فایکام برای مگس متفاوت است

مقدار سم فایکام برای مگس

در آلودگی های شدید فضا با مگس جهت سمپاشی با سم فایکام مقدار 2 پیمانه 15 گرمی سم فایکام را به همراه 50 تا 100 گرم شکر را در مقدار 5 لیتر آب حل نموده و به صورت دقیق و خیلی خوب مخلوط نمایید تا شکر و پودر سم به خوبی با آب هم خورده و مخلوط شوند و محلول به دست آمده را در مکان تجمع مگس ها پخش نمایید.

 

استفاده از سم فایکام جهت از بین بردن عقرب

جهت سمپاشی با استفاده از سم فایکام مقدار 2 پیمانه 15 گرمی از سم را در 5 لیتر آب حل کنید و تمام نقاطی را که احتمال حضور عقرب در آن ها بالا است را با استفاده از محلول سمپاشی نمایید.

 استفاده از سم فایکام در سمپاشی جهت از بین بردن مورچه و حشرات خزنده

برای این منظور جهت استفاده از سم فایکام در سمپاشی با هدف از بین بردن مورچه و حشرات خزنده 1 پیمانه 15 گرمی سم فایکام را در میزان 5 لیتر آب حل نموده و محلول بدست آمده را داخل لانه حشرات و مسیر حرکت آنها پخش نمایید.

استفاده از سم فایکام در سمپاشی برای از بین بردن ساس

برای استفاده از سم فایکام در سمپاشی ساس کافی است تا 1 پیمانه 15 گرمی از سم فایکام را در مقدار 5 لیتر آب حل نموده و با کمک این محلول نقاطی مانند تختواب و رختواب و شکاف کف و دیوار محل خواب را سمپاشی نمایید و توجه کنید که سم بر رختخواب نریزد.

استفاده از سم فایکام در از بین بردن بید فرش

جهت استفاده از سم فایکام در سمپاشی جهت از بین بردن بید فرش مقدار 1 پیمانه 15 گرمی از سم را داخل 5 لیتر آب حل نموده و با سم به دست آمده اقدام به سمپاشی منزل نمایید

سمپاشی زنبود و استفاده از سم فایکام

برای استفاده از سم فایکام در سمپاشی با هدف از بین بردن زنبود شما می‌بایست 1 پیمانه 15 گرمی از سم فایکام را در مقدار 5 لیتر آب حل نموده و اقدام به سمپاشی محل نمایید.

سمپاشی منازل و نابودی حشرات

برای سمپاشی منازل جهت از بین بردن پشه در خانه کافی است مقدار 1 پیمانه 15 گرمی از سم فایکام را در مقدار 5 لیتر آب حل نموده و با استفاده از محلول سمی بدست آمده فضا و محل تجمع پشه را سمپاشی نمائید.

سمپاشی انبار و از بین بردن آفت انبار

در انبار ها برای از بین بردن آفت و سمپاشی کافی است تا مقدار یک پیمانه 15 گرمی از سم فایکام را در مقدار 5 لیتر اب حل نموده و سپس با استفاده از محلول به دست آمده اقدام به سمپاشی انبار نمایید.

مقدار مصرف سم فایکام در سمپاشی

در سمپاشی ساختمان و خانه برای از بین بردن موجودات و حشرات موذی برای استفاده از سم فایکام برای سمپاشی

برای از بین برد مگس خانگی و سایر مگس ها 1 تا 2 پیمانه سم فایکام به علاوه 50 گرم شکر در 5 لیتر آب مورد نیاز است

جهت سمپاشی خانه برای از بین بردن سوسک از بین بردن عقرب و از بین بردن رتیل و از بین بردن جیرجیرک مقدار 2 تا پیمانه از سم فایکام را در 5 لیتر آب حل نمایید و اقدام به سمپاشی نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *