به این صفحه امتیاز دهید page

سمپاشی کارخانه

در مبحث سمپاشی کارخانه و منازل علتهای مختلفی برای اینکه افراد جامعه برای حفظ آرامش خود و رفاه زندگی خود به سمپاشی و مبارزه با حشرات و جوندگان رو می‌آورند ذکر شد از جمله ایجاد ترس و وحشت و مسایل بهداشتی اما این موارد شاید دلیل قانع کننده ای نباشد برای اینکه مدیر یک کارخانه تصمیم به صرف هزینه برای کنترل حشرات و جوندگان در صنعت خود بگیرد.سمپاشی کارخانه باید تا 3 سری دائما زده شود

فرض کنید به یک مدیر کارخانه گفته شود کارخانه نیاز به سمپاشی دارد چون شرکت سوسک دارد و کارکنان از سوسک میترسند! در بیشتر مواقع مدیر با یک لبخند کنایه آمیز از کنار این مسئله عبور می‌کند. پس دلیل اصلی اینکه کارخانجات به سمپاشی و کنترل حشرات و جوندگان در محل کار روی می‌آورند چیست؟

وجود حشرات موذی، جوندگان و خزندگان و دیگر آفت‌ها در فضای کارخانه سبب بوجود آمدن مشکلات بسیاری خواهد شد و امکان دارد خط تولید یک کارخانۀ بزرگ را دچار مشکل کند و بعلاوه سلامت کارکنان، دستگاه ها و مواد اولیه تهدید نماید.

به همین دلیل در این مواقع سمپاشی کارخانه یکی از مهم‌ترین کارها بشمار آمده و باید حتماً به آن رسیدگی شود که اهمیت بسیاری داشته و در صورت دیده شدن حشرات در فضای کاری هر چه زودتر بایستی از خدمات ما بهره‌گیری نمایید.

مخارج و هزینه سمپاشی کارخانه در مقایسه با ضرر و زیانی که از وجود حشرات ناشی می‌شود، بسیار بصرفه‌تر بوده و بعلاوه اگر از خدمات شکرت‌های معتبر بهره‌مند شوید، این خدمات را با هزینه هایی به‌صرفه‌تر و بشکلی تضمینی با استفاده از با کیفیت‌ترین سموم ارائه می‌نمایند و انواع حشرات را نابود می‌کند.

بعنوان مثال، چنانچه در محیط کاری یا کارخانه خود موش دیدید، از سمپاشی موش، اگر سوسک مشاهده کردید از سمپاشی سوسک و بعلاوه چنانچه شاهد موریانه بودید نیز باید از خدمات سمپاشی موریانه مجم.عۀ آریا ونوس استفاده نمایید.

سمپاشی کارخانه چه اهمیتی دارد ؟

ضرر مالی و جانی

مدیر یک شرکت زمانی که متوجه می شود حضور حشرات و جوندگان موذی در کارخانه باعث می شود شرکت از حضور آنها متضرر شده و از طرفی ممکن است خطرات جانی ( نیش مار و عقرب و رتیل) و بهداشتی برای سیستم به وجود آمده است آن را دلیلی قانع کننده برای خود می داند که شروع به کنترل این موجودات در کارخانه کند.

ابتدا بنا به دستورات بهداشتی هر مکان عمومی و خصوصی که انسان ها در آن مشغول به کار و بعد استراحت هستند باید مبارزه ای بر علیه حشرات موذی و جوندگان و سایر خزندگان شود. که افراد شاغل در این محل متضرر از لحاظ جانی و مالی نشوند.

دلایل لزوم سمپاشی و کنترل حشرات و جوندگان در صنایع و کارخانه ها:

بزرگترین آسیبی که آفات صنعتی به بار می آورند آسیب رساندن به دستگاه ها و ماشین آلات کارخانه می باشد به خصوص جوندگان که علاقه شدیدی به خوردن کابل های برق دارند و همین کار باعث اتصالی در خطوط برق دستگاه ها شده و باعث به وجود آوردن خسارتهای سنگین می شود که چند برابر بیشتر از هزینه های سمپاشی می باشد.

سمپاشی کارخانه آرد :

از جمله مهم ترین آلودگی های کارخانجات آرد آفات انباری می باشد حال از خود می پرسیم که آفات انباری چه نوع آفتی هستند
آفات انباری آفاتی هستند که به گندم و فرآورده های آن طی دوره نگهداری تا زمان مصرف نهایی خسارت وارد می نماید. آفات انباری را می‌توان به چهار دسته حشرات، کنه ها، جوندگان و قارچ های کپکی تقسیم کرد
شپش آرد و سوسک آرد از شایع ترین حشرات در کارخانه آرد می باشد که معمولا با قرص گذاری و عملیات حساس سمپاشی توسط شرکت های دارای مجوز از وزارت بهداشت ( آریا ونوس وطن) از بین می‌رود
عملیات سمپاشی در کارخانجات مواد غذایی حساسیت بالایی دارد به ویژه در کارخانجات تولید آرد .
سیلوهای انبار گندم یکی از محل های مهم جهت مبارزه با این آفات می باشد

دستورالعمل سمپاشی کارخانه:

در کل کارخانجات باید نسبت به حضور هر گونه از حشرات و جوندگان و پرندگان در کارخانه به ویژه کارخانه های تولید دارو و مواد غذایی حساس بود تا بتوان بموقع نسبت به رفع آلودگی بوجود آمده اقدام نمود. با توجه به اینکه یکی از علایم آلودگی میکروبی داروها که می تواند خسارت فراوانی به واحد تولید بیاورد وجود حشرات و جوندگان در محیط تولید می‌باشد که حضور حشرات در این واحد ها از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است که با شرکت آریا ونوس در این زمینه گام نهاده است.

برخی از وسائل و تجهيزات گروه تخصصی آریا ونوس برای سمپاشی کارخانه:

1.بروشور و پمفلت های آموزشي در مورد حشرات، بيماری های منتقله و راه های کنترل آن ها

2.پرسنل مجرب و تحصیل کرده

3.پمپ سمپاش دستی 5 ، 8 ،10و12 ليتري براي سمپاشی بخش ها و اماکن

4.دستگاه مه پاش (Thermal Fog) جهت سقف های كاذب و كانال ها

5.جعبه کمک های اوليه همراه با آنتي توده های مربوط به سموم مصرفي

6.پمپ سمپاش موتوری براي سمپاشی اماکن بزرگ مانند تاسيسات، کانال های فاضلاب، انبارها و…

7.ماسکهای ضد مواد شيميایي

8.دستکش ضد اسید

9.چکمه وکفش کار

10چراغ قوه و Head light

11لباس کار مناسب سمپاشی

12عينک مخصوص دارای لبه جهت سمپاشی

13سموم مجاز مورد تائيد و مورد استفاده برای سمپاشی کارخانه

سموم مورد استفاده شرکت آریا ونوس:

الف : سموم مورد مصرف برای مبارزه با حشرات موذی در کارخانه

1- سم فايكام

2- سم لمبدا سیهالوترین

3- سم سايپرمترين

4- سم کاوترين

5- ژل اولترا مکث فورث

6- در موارد مشاهده سوشهاي مقاوم تركيب سموم فوق با سموم ارگانوفسفره بر حسب موقعيت

7- سم آلفا كرون و آجيتا بطور اختصاصي بر عليه مگس خانگي

8- سم گلادياتور ، بطور اختصاصي بر عليه موريانه

9- سم فسفيد آلومنيوم وآمپول متيل برومايد بطور اختصاصی بر عليه آفات انباري

10- سم دورسبان UV جهت مهپاشی

ب : سموم مورد مصرف براي مبارزه با جوندگان موذی در کارخانه

1-سمكلرت2-راكومين3-بروموديالون4-برودیفاکوم5-چسب ضد موش6-تله های زنده گیر7-تله های کشته گیر

سموم مورد استفاده بايستي بي خطر يا کم خطر بوده و داراي تائيديه از اداره کل سلامت و محيط کار نيز باشد. علاوه بر اين داشتن شناسنامه فنی و بهداشتي (LD50,MSDS) برای سموم استفاده شده الزامي مي باشد.

خدمات سمپاشی کارخانه و مکان های صنعتی:

1.بازديد اوليه رايگان ازمحل براي شناسايي دقیق نوع آفات (حشرات، جوندگان و …)
2.ارائه مستندات کامل جهت اعتبارسنجی و ایزو ها و استانداردها
3.بررسی نوع آفت ومکان های اختفا و زاد و ولد آن ها
4.انجام تست حساسيت براي تعيین سم مناسب،جهت مبارزه با آفت
5.مبارزه شیمیایی شامل سم پاشی اصولی وطعمه گذاری با استفاده از سموم بهداشتي كم خطر و بي خطر با كارايي بالا و مورد تائـيد سازمان های ذيصلاح با توجه به هر آفت
6.بازديد هاي ادواری وارزيابی عمليات هاي انجام شده به منظور اطمینان از صحت عملیات تا پايان قرارداد
7.آموزش بهداشت وفرهنگ سازی جهت کاهش معضل به منظور دستيابي به محيطي سالم و كنترل و نگهداری شرايط مطلوب
8.انجام تحقيقات علمي در خصوص موارد مطروحه و ارائه راهکارهای لازم

طعمه گذاری موش در کارخانه

از دیرباز یکی از نزدیک ترین حیوانات به انسان جوندگان بوده و اجتماعات آنها در درون و یا نزدیکی زیستگاه انسان ها زندگی کرده و نقش عمده ای در انتقال بسیاری از بیماری‌های عفونی و زئونوز (مشترک بین انسان و حیوان) دارند. راتوس ها و موش خانگی در انتقال ۵۵ نوع بیماری نقش دارند.بیولوژی و سیکل زندگی رات ها

رات ها معمولا در گروه‌های شصت تایی و یا بیشتر زندگی میکنند به طور معمول حداکثر رشد جنس ماده در بهار و پاییز انجام میشود و طول دوره بارداری ۲۲ روز است و به طور متوسط هر موش ماده در هر بار زایش ۴ الی ۶ نوزاد به دنیا می آورند ودر سال ۶ بار زایمان انجام می‌دهند . رات ها همه چیز خوار هستند
بر همین اساس جهت کنترل و حذف این جوندگان می‌توانید با گروه تخصصی نجم با یک دهه تجربه مبارزه و استفاده از کارشناسان مجرب حوزه حشره شناسی پزشکی تماس حاصل فرمایید تا در این امر جهت کاهش خسارات ناشی از وجود جوندگان به یاری شما عزیزان بشتابند.

مبارزه با موش یا همان رات در کارخانه

1.روش Ivm یا مدیریت تلفیقی آفات بهداشتی
2.روش های IPM یا سیستم مدیریت تلفیقی مبارزه با آفات
3.استفاده از تله های ضربتی(Snap traps)
4.استفاده از تله چسبان(Sticky trap)
5.استفاده از طعمه های آماده
6.استفاده از طعمه های مسموم

مطالعه کنید: سمپاشی ساس

شرکت سمپاشی آریا ونوس؛ با استفاده از تجربه، دانش و مهارت بالا، افتخار خدمت رسانی،با عملکرد بهبود بخشی به نحوۀ سمپاشی را به شما عزیزان دارا خواهد بود. بعلاوه افزایش سطح کیفیت و تلاش جهت دسترسی به شیوه‌های پیشرفته در حوزۀ سمپاشی بهداشتی جزو دستاوردهای شرکت سمپاشی آریا ونوس می‌باشد. لازم به ذکر است که شرکت سمپاشی آریا ونوس با ابهره گیری از نیروی مجرب و ماهر بر اساس استاندارد های وزارت بهداشت عمل کرده و تلاش آن برای از بین بردن آفات و حشرات موذی،خانگی،شهری و خدمت رسانی با قیمت مناسب به تمامی ادارات ،بیمارستان ها ،سازمانها و … است.

شرکت سمپاشی آریا ونوس با بهره‌گیری از کم‌خطرترین سموم بهداشتی و استفاده از راهکارهای مدرن برای دفع آفات سعی می‌کند که آرامش و آسایش خاطر را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

بازدید اولیۀ محا توسط شرکت سمپاشی آریا ونوس

بازدید اولیه از طرف متخصصان ما از محل موردنظر برای سمپاشی، جهت تشخیص نوع آفات وجانوران موذی ؛ برای ارزیابی مکان اختفاء و زاد و ولد حیوانات موذی ،آفات و … انجام می‌گیرد.
توجه به این نکته ضروری می‌باشد که شیوه‌های کنترل آفات به روش غیر شیمیایی به مراتب با شکست روبرو می‌شود و نتایج حاصل‌شده، تاثیر سموم بهداشتی بر روی آفات را نشان می‌دهد، که تنها راه‌حا برای برطرف‌ کردن حشرات و جانوران موذی بشمار می‌رود.

بهه‌گیری از سموم نباتی و غیر قابل قبول خطر سقط جنین،مشکلات پوستی،عصبی و تنفسی را ممکن‌تر خواهد ساخت.در نهایت تنها راه نایودی آفات،سمپاشی منازل یا کارخانه یا … بوسیلۀ افراد با تجربه می‌باشد که با استفاده از سموم بهداشتی امکان‌پذیر است، سمومی که برخی از عطاری ها می‌فروشند، باعث مقاوم شدن آفات نسبت به سموم خواهد شد.

 

سمپاشی کارخانه صنایع مواد غذایی

با توجه به اوضاع اقتصادی که در کشور وجود دارد، با وجود هزینه‌های بسیار بالایی که در کشور وجود دارد، حفظ کیفیت و قیمت مناسب برای کارخانجات فضایی رقابتی ایجاد کرده است.

اکنون با توجه به مواردی که گفته شد، اگر موارد و اصول بهداشی رعایت نشود، وجود حشرات و جانوران موذی سبب اختلال در عملکرد کارخانه‌ها شده و آسیب‌های جدی به انها وارد خواهد شد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما اصول بهداشتی را رعای نموده و برای پیشگیری از وجود این آسیب‌های جدی ختما سمپاشی کارخانه را انجام دهید تا خیال خود را یکباره راحت کنید.

جهت ممانعت از وجود آفات به نکات زیر توجه بسیاری داشته باشید:

همه منافذ و شکاف‌ها و خوردگی‌های چوب که در داخل واحد‌های مسکونی و محیط داخلی ساختمان وجود دارد را بایستی با دقت بپوشانید.
جهت ممانعت از ورود آفات یک مرتبه قبل از انبار کردن مواد غذایی و یک مرتبه پس از آن اقدام به سمپاشی کارخانه کنید.
بهتر است برای سمپاشی کارخانه حتماً در ساعاتی غیر از ساعات کاری اقدام به این کار کنید.
اگر شرایطی وجود داشت که می‌توانستید مواد غذایی را از محیط خارج کنید، حتما این کار را بکنید. در غیر این صورت سوی آنها را بپوشانید.
قبل از سمپاشی کارخانه برای شناسایی حشرات، حتما با کارشناسان آریا ونوس تماس بگیرید.
طعمه گذاشتن برای جانوران راه مناسب شاید باشد، اما کافی نیست.

سمپاشی کارخانه در تهران (سمپاشی کارگاه در تهران)

در تهران کارخانه و کارگاه‌ها بسیاری وجود دارند و یکی از عوامل وجود آلودگی در این شهر همین موضوع می‌باشد. از این رو سمپاشی کارخانه یا کارگاه را باید بسیار با دقت انجام دهید. چرا که امکان دارد سبب ایجاد آسیب به مواد غذایی شود و یا حتی دستگاه‌های گران قیمت کارخانه‌ها دچال مشکل شوند.

قیمت سمپاشی کارخانه به نسبت آسیبی که جانوران و حشرات موذی به کارخانجات و کارگاه وارد می‌کنند، بسیار بصرفه‌تر می‌باشد.

در کلیه کارخانه بایستی نسبت به وجود انواع حشرات و جانوران موذی توجه و حسسیت زیادی داشته باشید. چون اگر به موقع نسبت به سمپاشی کارخانه (سمپاشی کارگاه) اقدام نکنید، شاهد تکثیر چند برابر آنها خواهید بود.
همانطور که می‌دانیم یکی از عوامل و دلایل وجود میکروب در مواد غذایی موجود در کارخانجات، وجود حشرات و جانوران موذی می‌باشد.

سمپاشی کارگاه  (سمپاشی کارخانه)

برای سمپاشی کارگاه یا کارخانه خود حتماً از بهترین شرکت سمپاشی در تهران تماس بگیرید. چرا که بعضی شرکت‌های سمپاشی وجود دارند که از سموم بی‌کیفیت و غیر استاندارد برای سمپاشی کارگاه خود استفاده می‌نمایند و اصول سمپاشی را به درستی رعایت نمی‌کنند و با این کار مشکلی که حل نمی‌شود هیچ، بلکه سبب ایجاد بیماری‌های ریوی و تنفسی نیز خواهد شد.

 

نابود کردن آفات توسط متخصصین سمپاشی آریا ونوس ، در راستای بالاترین تاثیر و کمترین قیمت صورت می گیرد که سبب جلوگیری از آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی خواهد شد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *